اخبار

روش کاربردی برای حل مسائل ریاضی و علوم با هوش مصنوعی

حل مسابه ریاضی و علوم با هوش مصنوعی

تغییرات جدیدی در جستجو و لنز معرفی کرده تا به دانش‌آموزان کمک کنیم مسائل پیچیده‌تر رو حل کنن

بگو که تو داخل کتاب ریاضی هستی یا به جستجوی اطلاعات اضافی برای درک بهتر مسئله‌ی پیچیده فیزیک نیاز داری، گاهی وقتا سخته دقیقاً چی می‌خوای. به عنوان مثال، یه مفهوم پیچیده در زیست‌شناسی یا یه مشکل سخت هندسه. با ویژگی‌های جدیدی که توی جستجو و لنز اضافه شده، حالا می‌تونی مفاهیم مرتبط با علوم (STEM) رو تصویری کنی و با جستجو به سبکی بیشتر طبیعی و شناختی برای پیدا کردن معادلات مورد استفاده بهره‌ببری.

حل مسائل ریاضی با هوش مصنوعی

حل مسائل ریاضی با هوش مصنوعی

در ریاضی، فیزیک و هندسه کمک بگیرید.

ممکنه وقتی داری تلاش می‌کنی یه مسئله‌ی ریاضی رو حل کنی و دقیقاً نمی‌دونی گام بعدی چیه، احساس ناامیدی کنی. حالا وقتی مسئله‌ت رو توی جستجو سرچ می‌کنی، می‌تونی حتی بیشتر در مواردی مثل تریگونومتری و محاسبات تکمیلی کمک بگیری. فقط کافیه معادله‌ت یا انتگرال رو توی نوار جستجو بنویسی یا با لنز عکس بگیری تا یک توضیح گام به گام و راه‌حل ببینی. همچنین می‌تونی “حل کننده‌ی ریاضی” رو بنویسی تا تجربه رو روی رایانه شخصی امتحان کنی و به زودی هم روی تلفن همراه.

ضبط تصویر صفحه نمایش از یک نفری که عکسی از یک مسئله‌ی انتگرال ریاضی با استفاده از لنز می‌گیرد و نتایج گام به گام در مورد چگونگی حل مسئله را دریافت می‌کند. با پیشرفت‌هایی در مدل‌های زبان بزرگ ما، اکنون می‌توانید همچنین کمک در حل مسائل کلمه‌ای بگیرید، شروع از موضوعات اساسی فیزیک دبیرستانی. این تجربه به شما کمک می‌کند تا مقادیر معلوم و ناشناخته را تشخیص دهید و بفهمید کدام فرمول‌ها را کی و چگونه باید استفاده کنید.

فراتر از مسائل محاسباتی و فیزیک، درخواست کمک در زمینه هندسه در جستجو چالشی منحصر به فرد را ایجاد می‌کند، زیرا این مسائل اغلب با کلمات تنها سخت‌تر توصیف می‌شوند. بگذارید برای یافتن مساحت یک مثلث مامور شوید و همه چیزی که دارید، نمودار مثلث و اندازه‌گیری دو ضلع آن است. بدون امکان عکس‌برداری از مسئله، سخت است که با کلمات بیان کنید چه کمکی نیاز دارید. حالا به جای تلاش برای ایجاد پرسش نوشتاری برای توصیف مسئله تصویری خود، می‌توانید در برخی موارد از لنز در مسائل خاص مثلث‌ها استفاده کنید تا هم مؤلفه‌های تصویری و هم مؤلفه‌های متنی مسئله را تفسیر کرده و توضیحات گام به گامی برای حل آن تولید کنید.

با جستجو مفاهیم علوم تخصصی (STEM) را به صورت بصری کاوش کنید

توسعه درک بصری عمیق از موضوعات مرتبط با علوم تخصصی (STEM) بخش کلیدی از تسلط بر این حوزه به شمار می‌رود و ممکن است حتی دلیلی برای تشویق شما به یادگیری موضوعات مشابه باشد. به عنوان مثال، ممکن است شما درک عامی از میتوکندری را داشته باشید اما نتوانید تصویری دقیق از خم‌های داخلی که کریسته ایجاد می‌کنند یا ماتریکس در داخل غشای داخلی را به ذهن بیاورید. با مدل‌های سه‌بعدی در جستجو، شما می‌توانید دیاگرام‌های تعاملی حاوی تعاریف و مرورها برای تقریباً 1000 موضوع در زمینه‌های زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، اخترشناسی و موضوعات مرتبط را کاوش کنید.

حل هندسه کلیدی

حل هندسه کلیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *