اخبار

نمایشگاه CES 2024؛ از ربات تاکسی تا قابلیت های جدید الکسا

نمایشگاه CES 2024؛ از ربات تاکسی تا قابلیت های جدید الکسا

آمازون در نمایشگاه بین‌المللی لوازم الکترونیکی مصرفی (CES) 2024، هفت اعلامیه مهم در مورد محصولات و فناوری‌های جدید خود انجام داد. این اعلامیه‌ها شامل همکاری جهانی با پاناسونیک برای آوردن Fire TV (یک پلتفرم تلویزیون هوشمند مبتنی بر اندروید است که توسط آمازون توسعه یافته.) به تلویزیون‌های هوشمند جدید پاناسونیک، استفاده از فناوری هوش مصنوعی مولد در خودرو با BMW، پشتیبانی از Matter Casting برای دستگاه‌های Fire TV و Echo Show 15، نمایش نسل جدید ربات تاکسی Zoox و ادغام فناوری هوش مصنوعی مولد AWS، Amazon Bedrock توسط Siemens بود.

آمازون

همکاری جهانی با پاناسونیک:

آمازون و پاناسونیک اعلام کردند که با همکاری یکدیگر، Fire TV را به تلویزیون‌های هوشمند جدید پاناسونیک در سراسر جهان خواهند آورد. این همکاری از سال 2024 آغاز خواهد شد و شامل تلویزیون‌های هوشمند پاناسونیک با سیستم عامل My Home Screen خواهد بود.

پاناسونیک

استقرار فناوری هوش مصنوعی مولد در خودرو با BMW:

آمازون و BMW اعلام کردند که در حال همکاری برای توسعه فناوری هوش مصنوعی مولد برای خودروها هستند. این فناوری می‌تواند برای ایجاد تجربیات جدید و تعاملی برای رانندگان و سرنشینان خودرو استفاده شود.

پشتیبانی از Matter Casting برای دستگاه‌های Fire TV و Echo Show 15:

آمازون اعلام کرد که از Matter Casting برای دستگاه‌های Fire TV و Echo Show 15 پشتیبانی خواهد کرد. Matter Casting یک استاندارد جدید برای اشتراک‌گذاری محتوای رسانه‌ای بین دستگاه‌ها است.

نمایش نسل جدید ربات تاکسی Zoox:

Zoox، شرکت تابعه آمازون، نسل جدید ربات تاکسی خود را در CES 2024 به نمایش گذاشت. این ربات تاکسی دارای طراحی جدیدی است که فضای بیشتری برای سرنشینان و بار ارائه می‌دهد.

ادغام فناوری هوش مصنوعی مولد AWS توسط Siemens:

Siemens اعلام کرد که از فناوری هوش مصنوعی مولد AWS، Amazon Bedrock، برای بهبود محصولات و خدمات خود استفاده خواهد کرد. Amazon Bedrock یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد است که می‌تواند برای ایجاد محتوای جدید، مانند تصاویر، متن و کد، استفاده شود.

قابلیت های جدید الکسا آمازون به وسیله هوش مصنوعی مولد:

با داغ شدن بازار هوش‌مصنوعی مولد در ماه‌های اخیر، آمازون نیز قابلیت‌های جدیدی را به دستیار صوتی الکسا اضافه کرده است. این قابلیت‌ها در رویداد CES 2024 معرفی شد:

قابلیت های جدید الکسا آمازون

 

لکسا آمازون

 

با استفاده از Volley نیز می‌تواند ۲۰سوالی با کاربر بازی کند.

نظرات

اعلامیه‌های آمازون در CES 2024 نشان‌دهنده عزم این شرکت برای نوآوری در زمینه‌های مختلف فناوری، از جمله تلویزیون هوشمند، هوش مصنوعی و خودرو است. این اعلامیه‌ها همچنین نشان می‌دهند که آمازون به دنبال همکاری با سایر شرکت‌ها برای توسعه محصولات و خدمات جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *