دات نت نیوک
SuperUser Account
/ دسته ها: مقاله

گام اول، گفت‌وگو با مدیر است

گام اول، گفت‌وگو با مدیر است


مترجم: مریم مرادخانی منبع: HBR : آیا از شغلتان راضی هستید؟ طبق آمارها، دو سوم کارکنان جهان از کارشان ناراضی‌اند و گاهی دلیلش این است که در «شغل‌های ناخواسته» گیر کرده‌اند. شاید شما هم جزو این افراد باشید. شاید اولش شغلتان را دوست داشتید. اما به مرور وظایفتان تغییر کرد و حالا دیگر دوستش ندارید. شاید برای شغل X مصاحبه کرده باشید اما شغل Y را به شما پیشنهاد کرده باشند. «الیسون بیرد» و «دن مک گین»، ویراستاران مجله کسب‌وکار هاروارد و «فرانچسکا جینو»، استاد مدرسه کسب‌وکار هاروارد به سوالات دو نفر از مخاطبان این مجله در این رابطه پاسخ می‌دهند:

گام اول، گفت‌وگو با مدیر است

الیسون: یکی از مخاطبان برای ما نوشته: «من در تمام سال‌های فعالیتم، در حوزه فنی کار می‌کردم، به‌عنوان یک دست‌اندرکار مستقل. در کارم موفق بودم. طی ۱۰سال گذشته، در یک سازمان دولتی کار کرده‌ام. دیگر از این کار خسته شده‌ام و تصمیم گرفتم مسیرم را تغییر دهم. یک مسیر شغلی جدید پیدا کردم که دوستش دارم. حتی در دانشگاه ثبت نام کردم تا مهارت‌های جدید یاد بگیرم. اما اخیرا مشکلی پیش آمده. اوایل امسال ایمیلی از سازمان دریافت کردم که در آن نوشته شده بود قرار است یک دوره توسعه رهبری برگزار کنند و من هم باید در آن شرکت کنم. گفته بودند که شرکت در کلاس‌ها اجباری است. دوست نداشتم این دوره را بگذرانم اما نمی‌خواستم این را به رئیسم بگویم چون مجبور می‌شدم برایش توضیح دهم که می‌خواهم از این سازمان بروم و دارم خودم را برای یک کار جدید آماده می‌کنم. سرتان را درد نیاورم. به‌رغم میلم، پیشنهادشان را قبول کردم و در کلاس‌ها شرکت کردم. می‌ترسیدم که اگر این کار را نکنم، رئیسم فکر کند به کارم متعهد نیستم. حالا کلاس‌ها تمام شده و خبردار شدم که باید چند ماه روی یک پروژه کار کنیم تا دوره تمام شود. خیلی ناراحتم. مسوولیت‌های جدید اجازه نمی‌دهند به برنامه‌هایی که داشتم برسم. کلاس‌ها با برنامه‌هایم تداخل داشتند. مجبور شدم دانشگاه را ترک کنم. مجبورم حتی خارج از ساعات کار روی پروژه کار کنم. آن‌طور که پیداست حالا حالاها نمی‌توانم دوباره در دانشگاه ثبت نام کنم. باید صبر کنم تا پروژه تمام شود. حالا چه کار کنم؟ اصلا علاقه‌ای به جایگاه رهبری در یک سازمان دولتی ندارم. آیا باید به رئیسم بگویم که می‌خواهم از این پروژه خارج شوم؟ آیا اصلا ارزشش را دارد که او را در جریان تصمیمم قرار دهم؟

مطلب قبلی تیم کوپرا؛ تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری از دل فضا
مطلب بعدی خبرگان بازاریابی چه می‌گویند؟
Print
31 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاوره بازاریابی مشاوره فروش مشاوره بازاریابی مشاور مدیریت

مدرس و مشاور بازاریابی فروش دیجیتال مارکتینگ مدرس مذاکره

 

 

 

 

 مشاور دیجیتال مارکتینگ

ما کی هستیم و چرا با ما کار میکنید؟

مشتریان راضی بهزاد حسین عباسی  |   افتخارات کسب شده  |  مصاحبه بهزاد حسین عباسی در رسانه ها  |  گالری تصاویر  |  آرشیو کامل فیلم آموزش مدیریت 

شماره تماس جهت مشاوره و تدریس  | 09128724677 | 09121724677 

مشاوره مدیریت مشاوره بازاریابی مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاوره فروش