دات نت نیوک
SuperUser Account
/ دسته ها: مقاله

جذب اینترنتی میهمانان هتل‌ها

جذب اینترنتی میهمانان هتل‌ها


ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود مترجم: مهدی نیکوئی/ برگرفته از کتاب: ساده‌سازی ساده‌سازی محصولات و خدمات، همواره یکی از راه‌های موفقیت در بازار کنونی است که مشتریان آن خواهان ساده‌تر کردن زندگی و لذت بردن از محصول و خدمت خریداری کرده خود هستند. ظهور و گسترش اینترنت یکی از پدیده‌هایی بود که تغییرات شگرفی در شیوه اداره کسب‌وکارها به‌وجود آورد و فرصت‌های ساده‌سازی محصولات و خدمات را برای همه فعالان بازار پدید آورد. پیش از آن، ساده‌سازی با دشواری‌های بیشتری انجام می‌شد و برخی از شرکت‌های بازار مانند اپل باید سال‌ها روی محصول خود سرمایه‌گذاری کنند تا استفاده از آن را برای مشتریانشان لذت‌بخش کنند.

جذب اینترنتی میهمانان هتل‌ها 

مشهورترین مثال ساده‌سازی محصولات و خدمات در عصر جدید، فرصت ارائه خدمات تاکسیرانی به شکل اینترنتی بود. اما صنعت هتلداری هم در اواخر دهه ۲۰۰۰ به همان اندازه آماده بهره‌گیری از فرصت‌های جدید عصر اینترنت و تحول ناشی از آن بود. در بسیاری از شهرهای جهان، هتل‌های واقع در مراکز پرجمعیت بیش از حد گرانقیمت بودند (و البته هنوز هستند) و جای خالی «حال و هوای» مکان اقامت به خودی خود در آنها به چشم می‌خورد. در این میان، کسب‌وکارهایی مانند ایربی‌ان‌بی (Airbnb) ظهور کردند. ایربی‌ان‌بی به صاحب‌خانه‌ها فرصتی می‌داد تا کاناپه‌ها و اتاق‌های مازاد و حتی کل خانه‌شان را برای اقامت کوتاه‌مدت به مسافران پیشنهاد دهند. با این اقدام و خارج شدن انحصار اقامت از دست هتل‌ها، ایربی‌ان‌بی تبدیل به شبکه‌ای از بیش از ۲۵ هزار میزبان فعال شد که در ۱۹۰ کشور به مسافران خدمات ارائه می‌کردند. از سال ۲۰۰۸ که بستر اینترنتی این شرکت راه‌اندازی شد، تا سال ۲۰۱۵، تعداد مسافران استفاده کرده از آن به بیش از ۲۰ میلیون نفر رسید که در مجموع ۳۰ میلیون شب اقامت به ثبت رساندند. این روند پس از آن سرعت بیشتری هم گرفت.

مطلب قبلی «داستان ایلان ماسک زنگ خطری برای کارآفرینان است»
مطلب بعدی رقیب شما دشمن شما نیست
Print
24 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاوره بازاریابی مشاوره فروش مشاوره بازاریابی مشاور مدیریت

مدرس و مشاور بازاریابی فروش دیجیتال مارکتینگ مدرس مذاکره

 

 

 

 

 مشاور دیجیتال مارکتینگ

ما کی هستیم و چرا با ما کار میکنید؟

مشتریان راضی بهزاد حسین عباسی  |   افتخارات کسب شده  |  مصاحبه بهزاد حسین عباسی در رسانه ها  |  گالری تصاویر  |  آرشیو کامل فیلم آموزش مدیریت 

شماره تماس جهت مشاوره و تدریس  | 09128724677 | 09121724677 

مشاوره مدیریت مشاوره بازاریابی مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاوره فروش