دات نت نیوک
X

مدرس کوچینگ و مربیگری 

مهارتی برای رشد خود و دیگران - Coaching :

مدرس کوچینگ و مربیگری می گوید کوچینگ کسب و کار در ایران عمر کوتاهی دارد هر چند این شاخه کاربردی سالهاست در کشورهای پیشرفته مورد بهره برداری قرار گرفته است. مربی کسب و کار فرد یا گروهی با تجربه بالاست که ضمن دارا بودن دانش شغلی از تجربیات متنوع سالها کار کردن و موفقیت های شغلی بدست آمده قدرت می گیرد .

کوچینگ را در دو بخش کلی برای کسب و کارها و سازمان های موجود و افرادی که میخواهند کسب و کاری را ایجاد کنند تقسیم کرد . در هر دو حالت مربی ضمن بررسی کلیه شرایط سعی می کند به مدیران کمک کند تا موقعیت واقعی خود را بخوبی درک و ضمن شناسائی قوت ها و ضعف های خود و فرصت ها و تهدید های بیرونی ، با ارتقاء مهارتهای لازم و هدف گذاری صحیح شروع به ارتقاء نموده مسیر پیشرفت بسوی موفقیت را در پیش گیرد .

مدرس کوچینگ Coach tutor
مدرس کوچینگ و مربیگری اذعان دارد یکی از ابزارهای قدرتمند در راستای توسعه مهارتهای مدیریتی ، یادگیری و استفاده از صلاحیتهای کوچینگ است . یادگیری مهارت های کوچینگ توسط مدیران ، تاثیر بسزایی در موفقیت سازمان ها و کسب و کارها دارد و و در ایجاد آگاهی نسبت به خود و برقراری ارتباطی موثر با دیگر مدیران، اعضای تیم و کارمندان تاثیر بسزایی دارد . 

دوره تخصصی MAC (Manager as a Coach)  مدرسه عالی کسب و کار ماهان با در برگرفتن طیف وسیع و جامعی از مباحث تئوری و عملی کوچینگ ، این موقعیت ویژه را برای مدیران و علاقه مندان فراهم میآورد تا در یک یا چند حوزه خاص مدیریتی ، مهارت بیشتری کسب کنند .

مدرس کوچینگ و مربیگری می گوید کوچینگ روندی است که جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی حرفه ای، اجتماعی و حتی عاطفی کار می‌کند، به این معنی که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، برای پیشرفت و ارتقاء عملکرد می‌توان از کوچینگ کمک گرفت. تمرکز کوچینگ به جای گذشته بر حال و آینده (نزدیک) فرد است و به کنکاش و رفع مسائل و مشکلات گذشته نمی‌پردازند. باور کوچینگ بر این است که افراد بهترین مسیر را خودشان می‌توانند تشخیص دهند و غالبا پاسخ مشکلات افراد، نزد خود آنها است. از این رو در پروسه کوچینگ انتخاب‌کننده و پیش برنده جلسه خود مراجعه‌کننده است و کوچ او فقط نقش یک تسهیلگر را بازی می‌کند. در حقیقت به نوعی می‌توان گفت که اصطلاحا، کوچینگ به جای اینکه ماهی را در دهان افراد بگذارد، ماهیگیری را، به‌طور غیر مستقیم و به کمک خود مراجعه‌کننده، آموزش می‌دهد خود فرد با کمک کوچ به مناسب ترین و متناسب‌ترین راهکار برای خود می‌رسد. در کوچینگ، به افراد مستقیما آموزشی داده نمی‌شود، بلکه فرد طی پروسه جلسات کوچینگ، به کمک کوچ، خودش به آگاهی‌هایی درباره خود دست می‌یابد.

مدرس کوچینگ Coach tutor

کوچ چه کسی است؟

مدرس کوچینگ و مربیگری اذعان دارد کوچ‌ها نه معلم هستند، نه روان شناس و نه مشاور، آنها در حقیقت تسهیل گرانی هستند که به شما کمک می‌کنند به آگاهی برسید و مسائلی را خودتان کشف کنید و یاد بگیرید. کوچ‌ها هرگز شما را نصیحت نمی‌کنند و به شما راهکار ارائه نمی‌دهند، بلکه آنها با استفاده از ابزارهایی کارآمد در حرفه خود (مانند گوش دادن فعال، پرسیدن سوالات موثر و قدرتمند و بازخورد)، به شما کمک می‌کنند تا نقشه راه را برای پیشبرد اهدافتان تعیین کنید یا پازل‌های درونی که موجب بروز مسائلی در زندگی شما شده‌اند را کنار هم ببینید و به نتیجه برسید. کوچ‌ها در حقیقت به افراد کمک می‌کنند که خودشان با رسیدن به آگاهی و پاسخ‌ها، میان آن کسی که هستند و آن کسی که می‌خواهند باشند پلی ایجاد کنند. کوچ‌ها به افراد کمک می‌کنند تا افکار و پیچیدگی‌های ذهن خود را خودشان سر و سامان دهند، ساده کنند و به شفافیت برسند.

اهداف دوره تخصصی کوچینگ :Coaching -

مدرس کوچینگ Coach tutor

مدرس کوچینگ منتورینگ کیست؟

خودآگاهی
بهبود عملکرد
پرورش کوچ حرفه ای
کمک به رشد و بهبود عملکرد دیگران
مخاطبین  دوره  تخصصی کوچینگ :Coching -

کارآفرینان و صاحبان مشاغل
علاقمندان به حوزه های کسب و کار
دانشجویان و اساتید کلیه رشته های مدیریت و مدیریت منابع انسانی و روانشناسی
مشاورین
روانشناسان
خانم های خانه دار، والدین
 معلمین و مربیان
علاقمندان و اساتید به مباحث توسعه فردی و توسعه حرفه ای
 تمامی افرادی که بدنبال بهبود روابط اول با خود و سپس با دیگران هستند
منافع دوره کوچینگ   :Coaching - 

کسب مهارت ها و صلاحیت های کوچینگ در سطح مبتدی و متوسط
رشد و تحول فردی
خدمت و کمک به دیگران
ایجاد ارتباطات مؤثر

راه اندازی کسب و کار جدید و ایجاد درآمد
استفاده از مهارت های کوچینگ در کنار شغل حاضر و ایجاد درآمد اضافی
ایجاد یک شبکه ارتباطی قوی با سایر افراد حرفه ای
 

 

نظرات دانشجویان راضی را حتما مشاهده فرمایید

مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاوره بازاریابی مشاوره فروش مشاوره بازاریابی مشاور مدیریت

 

مشاوره مدیریت مشاوره بازاریابی مشاوره دیجیتال مارکتینگ مشاوره فروش