اخبار

راه های نوین جستجو در گوگل

راه های نوین جستجو در گوگل

انقلاب در جستجو: ابزارهای جدید هوش مصنوعی Google گوشی‌های هوشمند را متحول می‌کنند:

Google اخیراً با معرفی چند قابلیت جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی در Lens و قابلیت جالب «Circle to Search»، روش جستجوی ما از طریق گوشی‌های هوشمند را متحول کرده است.

جستجوی چند رسانه‌ای با هوش مصنوعی در Lens: انقلاب بصری:

تا کنون، Google Lens به ما امکان جستجو با استفاده از تصاویر را می‌داد. اما اکنون، گامی بلند و رو به جلو برداشته است. تصور کنید در یک حراج هستید و به یک بازی تخته‌ی جالب بدون جعبه یا دفترچه راهنما برمی‌خورید. کافیست عکسی بگیرید و بپرسید «چطور این بازی را انجام می‌دهند؟» و جستجوی چند رسانه‌ای با هوش مصنوعی در Lens یک نمای کلی با تلفیق اطلاعات از سراسر وب به شما ارائه می‌دهد. اینکار فقط یک تطابق بصری نیست، بلکه کاوشی عمیقی در دریای دانش وب برای پاسخ به سؤالات خاص شماست.

«Circle to Search»؛ روشی نوین برای جست و جو:

ویژگی بعدی، «Circle to Search » است که روی گوشی‌های هوشمند اندرویدی جدید مثل سری Galaxy S24 و Pixel 8 ارائه می‌شود. این قابلیت به شما امکان می‌دهد مستقیماً از صفحه نمایش گوشی خود جستجو کنید. فرقی نمی‌کند در حال تماشای ویدیو، گشتن در اینترنت یا چت کردن با دوستتان باشید، شما در همه حال می‌توانید به سادگی اگر چیزی دیدید که توجه شما را جلب کرد، دورش حلقه یا یک خط بکشید، سپس گوگل فوراً نتایج جستجوی مرتبط با آنچه دورش خط کیشیده‌اید را به شما نشان می‌دهد. این ویژگی برای انجام جستجو به صورت طبیعی و با اشاره انگشتان طراحی شده است.

چرا این ویژگی جدید برای کاربران معمولی گوگل امری مهم است؟

این نوآوری‌ها جستجو را بصری‌تر و بیشتر با تعاملات دیجیتال روزانه ما ادغام می‌کنند. دیگر نیازی به رفتن به برنامه‌ای دیگر یا تایپ کردن پرسش‌ها نیست، پاسخ‌ها به معنای واقعی کلمه در نوک انگشتان شما قرار دارند. چه بخواهید گیاهی را شناسایی کنید، به ترندی جدید در دنیای مد و فشن پی ببرید یا حتی در مورد رستوران جدیدی اطلاعات کسب کنید؛ قابلیت‌های جدید جستجوی گوگل زندگی را برای شما ساده‌تر و بهینه‌تر می‌سازند.

این آینده دنیای جست‌وجو است:

این ویژگیهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل برای جستجوی چند رسانه‌ای در Lens و ویژگی ، «Circle to Search» نشان‌دهنده‌ی دوره‌ی جدیدی در هوش مصنوعی است. در دنیایی مملو از داده های جدید، این ابزارها به ما کمک می‌کنند تا به ساده‌ترین شکل ممکن، از میان این حجم از اطلاعات، بتوانیم راحت تر اطلاعات کسب کنیم و به سادگی جواب سوالمان را به دست آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *