اخبار

راه های نوین الهام گرفتن از هوش مصنوعی در موتور جستجو

راه های نوین الهام گرفتن از هوش مصنوعی در موتور جستجو

ما در حال آزمایش راه‌های جدیدی برای انجام کارهای بیشتر از جستجو هستیم، مانند توانایی تولید تصویر با استفاده از هوش مصنوعی یا ایجاد نسخه اولیه‌ای از چیزی که باید بنویسید.
جستجو همواره یک مکان بوده که می‌توانید در آن اطلاعاتی برای پاسخ به سوالات زندگی، بزرگ یا کوچک، پیدا کنید. و با پیشرفت‌های در حوزه هوش مصنوعی، ما به تدریج راه‌های ساده‌تر و هوش مصنوعی تری را توسعه داده‌ایم تا به شما کمک کنیم تا درکی مفید از اطلاعات پیدا کنید و منطقی کردن آن را آسان‌تر کنیم.

همانطور که ما ادامه می‌دهیم به آزمایش امکانات هوش مصنوعی تولیدی در جستجو آوردن، ما راه‌های جدیدی برای انجام کارهای بیشتر در حین جستجو را تست می‌کنیم – مانند ایجاد تصویری که می‌تواند یک ایده را به زندگی بیاندازد یا کمک به نوشتن نسخه اولیه‌ای از چیزی که نیاز به نوشتن آن دارید.

فقط تصور کنید: ایجاد تصاویر با هوش مصنوعی تولیدی
گاهی وقت‌ها ممکن است به دنبال یک تصویر خاص باشید، اما نتوانید دقیقاً آن چیزی را پیدا کنید که در ذهن دارید. یا شاید یک ایده داشته باشید که نیاز به کمک در تجسم آن دارید. پس از امروز، ما امکان ایجاد تصاویر با تجربه جستجوی تولیدی هوش مصنوعی ما (SGE) را معرفی می‌کنیم.

بیایید فرض کنید می‌خواهید یک کارت تبریک برای یک دوستی که عاشق پخت و پز است و حیوان مورد علاقه‌اش یک کاپی‌بارا است بسازید. اگر به دنبال چیزی مانند “تصویری از یک کاپی‌بارا با کلاه آشپز و در حال پخت صبحانه را بکشید” باشید، SGE تا چهار تصویر تولیدی را در نتایج ارائه می‌دهد.

بر روی هر یک از این تصاویر کلیک کنید و ببینید که چگونه هوش مصنوعی تولیدی جستجوی شما را با جزئیات توصیفی مانند “تصویری واقع‌گرایانه از یک کاپی‌بارا با کلاه آشپز و در حال پخت صبحانه در یک جنگل، برگر پختن” گسترش داده است. از آنجا، می‌توانید توصیف را بیشتر ویرایش کنید تا جزئیات بیشتری را اضافه کرده و ایده خود را به زندگی بیاندازید. شاید بخواهید ببینید کاپی‌بارا آشپز به جای اینکه برگر بپزد، سیب‌زمینی سرخ کند، یا بخواهید یک پس‌زمینه آبی روشن با ابرها اضافه کنید. این تغییرات آسانی دارد!

اگر شما به SGE مشترک شده‌اید، ممکن است یک گزینه برای ایجاد تصاویر تولیدی توسط هوش مصنوعی مستقیماً در Google Images نیز ببینید، به عنوان یک بخش از این آزمایش. این ویژگی برای ظاهر شدن طراحی شده است زمانی که شما به دنبال الهام‌گیری هستید، مانند “تنظیمات میز هالووین ساده” یا “افکار خانه ترسناک برای سگ”.

جستجوی تصاویر Google برای “تنظیمات میز هالووین ساده” تصاویر مختلفی را نشان می‌دهد، سپس به گزینه “ایجاد چیزی جدید، دیدن تصاویر جدید توسط AI ایجاد شده” واکنش نشان می‌دهد، که تصویری از یک میز با رومیزی سیاه، بشقاب‌ها و دستمال‌های سفید و تزئینات عنکبوت تولید می‌کند.
همچنین AI می‌تواند امکانات جدید و جذابی را باز کند، اما ما نیز به نیاز به معرفی این تکنولوژی به یک روش مسئولانه توجه داریم. به همین دلیل ما تدابیر ایمنی را در این تجربه جای داده و ایجاد تصاویری که با سیاست ممنوعیت استفاده از AI تولیدی ما، از جمله محتوای مضر یا گمراه‌کننده، متضمن مخالفت باشند، را مسدود می‌کنیم. و هر تصویر تولید شده از طریق SGE برچسب‌گذاری متادیتا و واترمارک دارای درجه‌بندی است که نشان می‌دهد که توسط AI ایجاد شده است. امکان تولید تصاویر تنها در زبان انگلیسی در ایالات متحده برای افرادی که در آزمایش SGE شرکت کرده‌اند و 18 سال یا بزرگتر هستند، قابل دسترس است.

همچنین ابزار آینده‌ای به نام “درباره این تصویر” داریم که به مردم کمک می‌کند به راحتی سیاق و قابلیت تصاویر را ارزیابی کنند. به عنوان مثال، ممکن است به شما نشان دهد که چه زمانی نسخه مشابه این تصویر ابتدا توسط گوگل مشاهده شده است؛ یا به شما سایر صفحات در وب را نشان دهد که از تصویر مشابهی استفاده می‌کنند، از جمله سایت‌های خبری یا تایید کنندۀ حقایق.

جستجوی با الهام از SGE

گاهی وقت‌ها هنگامی که شما در جستجوی یک پروژه یا موضوع در جستجو هستید، در طول این مسیر به دنبال ایده‌ها و الهامات نوشتاری می‌گردید. برای کمک به این جستجوهای با مدت زمان بیشتر، ما در SGE پیشنهاد می‌کنیم نسخه‌های نوشتاری را معرفی کنیم. شما قادر خواهید بود نسخه را کوتاه‌تر کنید یا تنظیم نسخه را به شیوه‌ای کمی غیررسمی‌تر انجام دهید.

به عنوان مثال، شاید شما به پروژه‌های بهبود منزلی مانند چگونگی تبدیل گاراژ خود به یک دفتر کار خانگی دارید نگاهی می‌اندازید. بعد از پیدا کردن ایده‌های مفید در وب و پیمانکارانی که می‌خواهید با آنها تماس بگیرید، می‌توانید از SGE بخواهید که “یک یادداشت به یک پیمانکار بنویسید و از او بخواهید که یک پیشنهاد برای تبدیل گاراژ به دفتر کار خانگی بدهد.”

از آنجا، آسان است که نسخه را به Google Docs یا Gmail صادر کنید وقتی آماده به افزودن لمس خود هستید. و اطمینان حاصل شود که حفاظت از حریم خصوصی Google Workspace به این قابلیت صادراتی منتقل می‌شود.

این قابلیت جدید به شما امکان می‌دهد که هنگام جستجو بیشترین کمک را بگیرید و امروز برای افرادی که در آزمایش SGE در زبان انگلیسی در ایالات متحده شرکت کرده‌اند، آغاز به اجرا می‌شود.

جستجوی الهام با SGE

ما اعتقاد داریم که هوش مصنوعی تولیدی در جستجو می‌تواند به الهام‌گیری کمک کند و به شما کمک کند تا کارهای بیشتری انجام دهید. ما منتظر آزمایش‌های ادامه‌دار و دریافت بازخورد کاربران هستیم.

شما می‌توانید در آزمایش‌های هوش مصنوعی تولیدی ما از طریق “Search Labs” در اپلیکیشن گوگل (Android و iOS) یا روی دسکتاپ Chrome ثبت نام کرده و بازخورد خود را به اشتراک بگذارید.

ترجمه از سایت بهزاد عباسی

منبع: blog.google

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *