اخبار

اولین شبکه خبری تحت کنترل هوش مصنوعی

اولین شبکه خبری جهان با مجری‌های هوش مصنوعی معرفی شد

راه‌اندازی اولین شبکه خبری تحت کنترل هوش مصنوعی، نگرانی‌هایی در مورد آینده روزنامه‌نگاری (ژورنالیسم) (خبر نگاری) بوجود آورد

کانال خبری Channel 1، که همه عناصر از مجری تا تصاویر آن وابسته به هوش مصنوعی می‌باشد، برای راه اندازی در اواخر امسال آماده شده است. این پروژه قرار است پوشش خبری شخصی سازی شده را در زمینه های مختلف، از جمله امور بین الملل، امور مالی و سرگرمی ارائه دهد. ویدئوی تبلیغاتی اخیر این شبکه، خبرنگاران تولید شده توسط هوش مصنوعی را به تصویر کشید که از نظر ظاهری کاملا شبیه انسان هستند و توانایی پوشش اخبار به صورت بی‌وقفه را نیز دارند.

آدام موسام، بنیانگذار شبکه، توضیح می‌دهد که محتوای کانال 1 از منابع خبری معتبر و روزنامه‌نگاران مستقل به همراه گزارش‌های اصلی تولید شده توسط هوش مصنوعی و با استفاده از از اسناد عمومی و اسناد دولتی تهیه خواهد شد.

این کانال خبری که قرار است در بهار امسال عرضه شود، از طریق خدمات پخش رایگان و به همراه تبلیغات در دسترس قرار خواهد گرفت. برنامه‌های بعدی شامل توسعه یک برنامه اختصاصی Channel 1 با داشتن ویژگی ترجمه است که برای انتشار در تابستان هدف‌گذاری شده است.

در یک رویکرد جدید به پخش اخبار، کانال 1 قصد دارد از هوش مصنوعی مولد برای بازآفرینی وقایعی که با دوربین ضبط نشده‌اند، استفاده کند. این تکنیک شامل تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی است که غیرواقعی بودن آنها به وضوح مشخص و علامت‌گذاری می‌شود.

ظهور یک شبکه خبری که کاملاً تحت کنترل هوش مصنوعی باشد، بحثی در مورد پیامدهای اخلاقی روزنامه‌نگاری و پتانسیل انتشار اطلاعات نادرست ایجاد کرده است. منتقدان نگرانی‌هایی را در مورد سهولت انتشار اطلاعات نادرست توسط هوش مصنوعی مطرح کرده‌اند. این دیدگاه‌ها به بررسی چالش‌های اخلاقی و واقعی‌ می‌پردازند که ممکن است با معرفی هوش مصنوعی در پخش اخبار به وجود بیایند.

در حالی که Channele 1 دارد جایگاه خود را در فضای رسانه‌ای ایجاد می‌کند، تأثیر آن بر اصول و روش‌های اصلی روزنامه‌نگاری چیزی است که فعالان این صنعت با دیدی منتقدانه به آن می‌نگرند. این پیشرفت هوش مصنوعی در زمینه پخش اخبار نه تنها یک جهش تکنولوژیکی محسوب می‌شود، بلکه یک تغییر اساسی در چهارچوب‌های پیشین نیز به وجود می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *