اخبار

آپدیت جدید نقشه گوگل مپ برای مسیرها توسط هوش مصنوعی

آپدیت جدید نقشه گوگل مپ برای مسیرها توسط هوش مصنوعی

به‌روزرسانی‌های جدید نقشه‌ها: برای مسیرها و ویژگی‌های هوش مصنوعی دیگر:

آپدیت گوگل مپ

این به‌روزرسانی‌های نقشه‌ها به شما امکان برنامه‌ریزی و هدایت با اطمینان بیشتری را می‌دهد و یک راه جدید برای جستجو و کاوش فراهم می‌کند.
در چند سال گذشته، Google Maps چگونگی تعامل مردم با جهان را با ویژگی‌هایی مانند مسیریابی سبز برای کمک به انتخاب مسیرهای سوخت صرفه‌جویی یا انرژی تغییر داده و با Live View به شما کمک می‌کند تا خودتان را هنگام پیاده‌روی با واقعیت افزوده جهت‌یابی کنید. امروز با قدرت هوش مصنوعی، ما اعلام به‌روزرسانی‌های بیشتری می‌کنیم تا شما بتوانید با اطمینان سفرها را برنامه‌ریزی و هدایت کنید، گزینه‌های پایدار انتخاب کنید و به سرعت الهام گرفته برای انجام کارهایی شوید.
پیش از رفتن، با دیدگان غوطه‌ور به مسیرها آشنا شوید

Google Maps روزانه بیش از 20 میلیارد کیلومتر مسیر را فراهم می‌کند. و با هوش مصنوعی، ما در حال تجدید تصویر گرفتن از چگونگی برنامه‌ریزی سفرهایتان قبل از رفتن هستیم. در I/O امسال، ما دیدگان غوطه‌ور برای مسیرها را معرفی کردیم، یک روش کاملاً جدید برای پیش‌نمایش هر قدم از سفر شما – برای رانندگی، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری. هفته‌اینه، دیدگان غوطه‌ور برای مسیرها در Android و iOS در شهرهای آمستردام، بارسلونا، دوبلین، فلورانس، لاس وگاس، لندن، لس آنجلس، میامی، نیویورک، پاریس، سان‌فرانسیسکو، سن‌خوزه، سیاتل، توکیو و ونیز به کاربران عرضه می‌شود.

بگویید که می‌خواهید با دوچرخه از طریق آب به قصر هنرهای زیبا در سان‌فرانسیسکو بروید. فقط درخواست دهید مسیرهای دوچرخه‌سواری را، سپس به پیش‌نمایش دیدگان غوطه‌ور بزنید تا مسیر خود را از ابتدا تا انتها در یک نمای چند بعدی شگفت‌انگیز ببینید. می‌توانید برای هر برگردان مانند اینکه واقعاً در آنجا هستید با دستورالعمل‌های دقیق تصویری برای برگردان به برگردان آماده شوید، و از اسلایدر زمان برای برنامه‌ریزی زمانی برای خروج بر اساس اطلاعات مفیدی مانند ترافیک شبیه‌سازی شده و شرایط آب‌وهوا استفاده کنید. به این ترتیب، می‌توانید به راحتی جلوگیری کنید از دوچرخه‌سواری در هوای بارانی یا ترافیک سنگین.

همه این امور بر اساس کار ما برای دیدگان غوطه‌ور برای مکان‌ها ساخته شده است که از هوش مصنوعی برای ادغام بیلیون‌ها تصویر Street View و تصاویر هوایی استفاده می‌کند تا بدانید یک رستوران یا نمایندگی چگونه است قبل از رفتن. حالا توسعه‌دهندگان هم می‌توانند تجربه‌های غوطه‌ور خود را با معرفی سطوح سه‌بعدی فوتورئالیستی در پلتفرم نقشه‌های Google ایجاد کنند.

به راحتی محیط اطراف خود را با لنز در نقشه‌ها درک کنید
Google Maps همچنین به شما کمک می‌کند تا محیط اطرافتان را به راحتی درک کنید هنگامی که به یک مکان می‌رسیدید – مانند اگر از ایستگاه مترو خارج می‌شوید و نیاز به جهت‌یابی دارید یا اگر منطقه جدیدی را مشاهده می‌کنید و نیاز به پیدا کردن نزدیک‌ترین کافی‌شاپ دارید. لنز در نقشه‌ها (که قبلاً با نام جستجو با دید زنده شناخته می‌شد) از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده برای کمک به شما در سریع‌تر شدن در محیط استفاده می‌کند – بگذارید از ناحیه جدیدی جهت‌یابی کنید یا اگر در حال بررسی محله جدیدی هستید و نیاز به پیدا کردن نزدیک‌ترین کافی‌شاپ دارید. در بزرگترین توسعه این ویژگی تا کنون، از هفته‌اینه، لنز در نقشه‌ها به بیش از 50 شهر جدید شامل آستین، لاس وگاس، رم، سائوپائولو و تایپه می‌آید.

با نقشه جزئی‌تر با اطمینان هدایت کنید:
امروز صدها میلیون راننده به اطلاعات مفید Google Maps در مورد شرایط واقعی دنیا، مانند تصادفات نزدیک یا ترافیک‌های آتی وابسته هستند.

به زودی، نقشه هدایت، دنیای واقعی را حتی دقیق‌تر بازتاب خواهد داد. علاوه بر رنگ‌های به‌روز شده در سراسر نقشه، ساختمان‌های واقعی‌تری را خواهید دید تا به شما کمک کند که خودتان را بهتر جهت‌دهی کنید – مثلاً اگر در وسط شهر رانندگی می‌کنید و نیاز به درک موقعیت خود در آخرین مرحله سفر خود دارید. و در جاده‌ها، جایی که برخی از سفرهای پیچیده رانندگی اتفاق می‌افتد (مثل خروجی آزاردهنده که نیاز به عبور سریع از چندین خط دارد)، جزئیات خطوط بهبود یافته را خواهید دید تا به شما کمک کند که آماده‌تر احساس کنید. این به‌روزرسانی‌ها در ماه‌های آینده در 12 کشور اعم از ایالات متحده، کانادا، فرانسه و آلمان عرضه خواهد شد.

از این هفته شروع شده و با توسعه توانمندی‌های ما در خودروهای دارای Google Built-in (مجهز به گوگل)، رانندگان اتومبیل‌های برقی با سیستم عامل آندروید و iOS اکنون اطلاعات بیشتری در مورد ایستگاه‌های شارژی کمکی را مشاهده می‌کنند، از جمله اینکه آیا شارژر با وسیله نقلیه آن‌ها سازگار است و آیا شارژرهای موجود سریع، متوسط یا کند هستند تا به شما کمک کند ایستگاه شارژ مناسب را پیدا کنید. و چرا که تقریباً 25٪ از تمام شارژرها در ایالات متحده در هر زمانی غیرفعال هستند، همچنین می‌توانید ببینید که شارژر آخرین بار کی استفاده شده تا به شما کمک کند از هدررفت زمان در راه رفتن به شارژر خراب جلوگیری کنید. این به‌روزرسانی‌ها از این هفته به صورت جهانی برای آی‌اواس و آندروید عرضه می‌شود، هر جایی که اطلاعات ایستگاه‌های شارژی خودروهای برقی موجود است.

اطلاعات شارژ خودروهای برقی همچنین در Google Maps Platform و در رابط برنامه نویسی Places API در دسترس توسعه‌دهندگان خواهد بود، بنابراین شرکت‌ها می‌توانند اطلاعات شارژی در زمان واقعی را در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های خود نشان دهند.

یافتن الهام برای انجام کارهای جدید با روش‌های جدید جستجو
گاهی اوقات دقیقاً می‌دانید چه کاری می‌خواهید انجام دهید، اما مطمئن نیستید که باید به کجا بروید. جستجو در Google Maps در حال تکامل به منظور ارائه پاسخ‌های بیشتر به سوالات شما، کمک به کشف کارهایی که باید انجام دهید، و یافتن الهام به یک روش کاملاً جدید است.

اکنون زمانی که در نقشه برای چیزهای خاصی مانند بهترین مکان برای یافتن “آرت لاته حیوانات” یا “مزرعه کدو قرع با سگ من” جستجو می‌کنید، نتایج ابتدا تصاویری از آن چیزی که دنبالش هستید را دریافت خواهید کرد. این نتایج بر اساس تجزیه و تحلیل بیلیون‌ها عکس به اشتراک گذاشته شده توسط جامعه Google Maps استوار است – کلیه این موارد با استفاده از هوش مصنوعی و مدل‌های پیشرفته تشخیص تصویر انجام می‌شود. با این لیست تصویری از مکان‌ها، می‌توانید اسپات‌های جدیدی را کشف کنید که دقیقاً با آنچه دنبالش هستید تطابق دارند. به راحتی از نتایج عبور کنید، بر روی یک عکس کلیک کنید تا بیشتر بدانید و مستقیم به آنجا هدایت شوید. این روش جدید برای جستجو در نقشه از این هفته در فرانسه، آلمان، ژاپن، انگلستان و ایالات متحده عرضه می‌شود و به مرور به سایر کشورها گسترده خواهد شد.

و در زمان‌هایی که از پایه شروع می‌کنید و نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید – مانند زمانی که به طور جادویی آزاد دارید – به زودی نتایج جستجوی بهتر سازمان‌دهی شده را مشاهده خواهید کرد تا خلاقیت شما را برانگیزاند. بنابراین اگر در توکیو هستید، می‌توانید برای جستجوی “کارهایی برای انجام دادن” جستجو کنید تا پیشنهادهای مکان موضوعی مانند “انیمه”، “گل‌های گیلاس” یا “نمایشگاه‌های هنری” را ببینید. بر روی مکان‌هایی که علاقه دارید کلیک کرده و حتی گزینه‌ها را در لیستی ذخیره کنید اگر می‌خواهید بعداً آن‌ها را بررسی کنید. نتایج موضوعی برای فعالیت‌ها و رستوران‌ها به طور گسترده برای آندروید و آی‌اواس در چند هفته آینده عرضه می‌شوند.

ترجمه توسط سایت بهزاد حسین عباسی

منبع www.blog.google

11 دیدگاه در “آپدیت جدید نقشه گوگل مپ برای مسیرها توسط هوش مصنوعی

 1. علی گفت:

  عالی بود

  1. فرخی گفت:

   درود بر شما استاد گرامی .و سپاسگزارم از زحمات شما

   1. behzad گفت:

    ممنون از توجهتون، سپاس از همراهی شما

  2. behzad گفت:

   تشکر بابت توجهتون

  3. behzad گفت:

   سپاس

 2. مهدی گفت:

  سپاس از زحمتتون

  ترجمه خوب و کاملی نبود و زمان مناسبی هم برای ترجمه صرف نشده بود

  1. behzad گفت:

   ممنون از نظر شما

 3. مهری کشاورز گفت:

  درود استادعباسی عزیز چقدر خوشحالم شاگرد شما شدم شما پیشگام و پیشرو درین فناوری در کشورم هستید امیدوارم موفق و پرتوان باشید و جهانی

  1. behzad گفت:

   دورد بر شما جناب آقای کشاورز عزیز ممنون از حمایت و توجه پرمهرتون

 4. مختار گفت:

  چرا نقشه گوگل از پارسال تا الان اپدیت نشده ی زمین کشاورزی دارم پارسال درخت بو امسال زمین خالی . تا الان هم درخت داره نقشش ب روز نیس

  1. behzad گفت:

   شما میتونید برای توسعه نقشه گوگل منطقه خودتان آن را در گوگل ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *