دات نت نیوک

بهزاد حسین عباسی مدرس دوره های مدیریت در سازمان مدرس فروش، مدرس بازاریابی ، مدرس منابع انسانی ، مدرس اصول و فنون مذاکره ،زبان بدن، مدرس مدیریت ارتباط با مشتری CRM

مشاوره عارضه یابی تیم فروش و بازاریابی |مشاوره عارضه یابی منابع انسانی |مشاوره فروش|مشاوره بازاریابی|مشاوره تبلیغات|مشاوره راه اندازی کسب و کار| تلفن تماس:09121724677


بهزاد حسین عباسی مدرس مذاکره مدرس فروش مدرس بازاریابی و مدرس CRM و برند در سازمانهاست 16سال سابقه تدریس و مشاوره در کسب و کار اکنون با بررسی پایه ای شرکت ها و سازمانها راهکارهای مناسبی را برای برون رفت و یا ارتقاء ، گسترش و تصحیح وضعیت موجود ارائه نموده و این مورد را در قالب سمینارها و دوره های آموزشی ارائه می نماید.

آموزشهای سازمانی یکی از روشهای شناسایی فرصتها و اقدام برای رفع تهدیدهاست
روش منحصر به فرد تدریس به همراه مطالب بروز مدیریت، مثالهای کاربردی و بررسی پایه ای کسب و کارها از مزیتهای تدریس ایشان بوده که با سابقه مدیریتی در صحنه کسب و کار و تدریس ایشان در سازمان های دولتی و خصوصی، نتیجه مطلوبی را به همراه اثربخشی دوره به همراه آورده است.رویکرد برنامه ریزی آموزشهای مدیریتی و بازاربابی و رویکردی با حل مسئله و قابلیت جلوگیری از مشکل بوده است. در سال های اخیر، تقریبا تمامی سازمان ها و تجارت ها به اهمیت آموزش سازمانی پی برده اند. تفاوت میان سازمان هایی که از ابزار آموزش سازمانی استفاده کرده اند و موفق شده اند در نحوه بکارگیری آموزش سازمانی است.نکته ای که در تدریس مدیریت مهم است و باید یادآور شد این است که کمک میکند تا تجارت و یا کسب و کار همراستا با بازار و مشتریان خود حرکت کند و اطمینان می دهد که استراتژی درستی را برای ادامه انتخاب می کند.مطالعات نشان می دهد که تجارت هایی که از مشاور و مدرس مدیریت اثر بخش بهره می گیرند، بسیار از نظر سودآوری مالی و رضایتمندی مشتری موفق تر هستند. هنگامی که شرکت ها برنامه ریزی استراتژیک خود را با نگاهی به آینده سر و سامان می دهند و آن ها را اولویت بندی می کنند در واقع بر روی آینده خود کنترل خواهند داشت؛ بالخص که امروزه آینده مدام در حال تغییر است. چنین شرکت هایی از ثبات بیشتری نسبت به آنهایی که از ابزار برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک استفاده نمی کنند، برخوردار می باشند.


سوابق و برنامه های در حال اجرا را در اینستاگرام مشاهده فرمایید

جهت مشاوره و تدریس با ما تماس بگیرید 09121724677 - 09128724677

 

مدرس فروش بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

 

ائتلاف بزرگ بین اساتید دیجیتال مارکتینگ دکتر شایان عرفانیان بهزاد حسین عباسی

مدرس فروش، مدرس بازاریابی مدرس اصول و فنون مذاکره مدرس زبان بدن مدرس مدیریت ارتباط با مشتری CRM,مدرس کوچینگ

 

چهارشنبه 13 تیر 1397
تعداد بازدید: 21
تعداد نظرات: 0

تحلیلگر مالی

من یک تحلیلگر مالی هستم پس هر چه بیشتر بتوانم فرآیندهای پشت اعداد و ارقام را کنکاش کنم، کارم برایم جذاب‌تر است. آنچه من را جذب این شغل کرد (منظور شغل مورد مصاحبه است)، تعاملات واحد مالی با واحدهای فروش و بازاریابی بود، چون من به این دو حوزه خیلی علاقه دارم.

● به‌عنوان سرپرست خدمات مشتری، من معمولا از چالش‌ها استقبال می‌کنم و به نظرم، شغل پیشنهادی شما چالش‌های زیادی دارد چون شرکت شما بین‌المللی و در حال رشد است و از قرار معلوم، آدم در اینجا به سرعت پیشرفت می‌کند.

● من بیشترین رضایت را زمانی دارم که بتوانم همزمان با تلاش برای بهبود فرهنگ سازمان، روی فرآیندها و سیستم‌های منابع انسانی تمرکز کنم. آگهی‌های استخدام شما را دیده‌ام و درباره شرکت شما تعریف‌های زیادی شنیده‌ام. می‌توانم حدس بزنم که هدف شما، ایجاد یک فرهنگ فوق‌العاده است. به عنوان یک کارشناس منابع انسانی، این اولویت اصلی من است.

● من به دنبال شغلی هستم که در زمینه بازاریابی دیجیتال، پیشرفته باشد و ظاهرا، شرکت شما در این زمینه پیشرفت‌های بسیاری داشته. درست می‌گویم؟

● ایده‌آل من این است که بتوانم با نمایندگان فروش همکاری نزدیک داشته باشم. وقتی آگهی شما را خواندم، این اولین چیزی بود که توجهم را جلب کرد. من به دنبال شغل پشتیبانی فروش هستم تا از طریق تعاملات فراوان، بتوانم از تیم‌های فروش شما به بهترین نحو پشتیبانی کنم.

● شغل ایده‌آل من این است که بتوانم یک یا چندین پروژه، با چندین عضو را مدیریت کنم. من عاشق فعالیت و تعاملم چون از این طریق می‌توانم ارتباطاتم را بسازم.

● من اگر در حوزه انبارداری، برنامه‌ریزی تولید یا خرید کار کنم، بیشترین رضایت را خواهم داشت. اینکه مواد خام چگونه وارد می‌شوند و چه مراحلی را طی می‌کنند تا به تولید برسند برایم جالب است. در هر کدام از این حوزه‌ها کار کنم، راضی‌ام.

هر بار که مصاحبه‌ای در پیش داری، خودت را برای شنیدن این سوال آماده کن. پاسخت را از قبل آماده کن تا مجبور نشوی در جلسه مصاحبه، از خودت داستان در بیاوری یا سرسری جواب دهی.

لازم نیست درباره شغل مربوطه چیز زیادی بدانی تا بتوانی به این سوال، پاسخ هوشمندانه و صادقانه بدهی.

ذکر جزئیات در همین حد کافی است. تا زمانی که استخدام نشده‌ای، نخواهی دانست که شغل مربوطه مدیریت پروژه است یا عملیاتی یا به پشتیبانی ربط دارد.

 

https://donya-e-eqtesad.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-24/3408455-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%84-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت